فروشگاه تخصصی تیونینگ خودرو

خرید لوازم تیونینگ خودرو

کارگاه؛ وبسایت فروش لوارم تیونینگ خودرو

[rank_math_breadcrumb]

سر فصل های صفحه

بطور کلی تیونینگ به معنای تنظیم به سمت حالت خاصی است، وقتی ما از تیونینگ کردن خودرو حرف میزنیم در واقع به معنای ایجاد تغییراتی برای بهبود مشخصات فنی یا تغییرات ظاهری به جهت دلخواهمان است. لوازم تیونینگ خودرو در واقع طیف بسیار وسیعی از قطعاتیست که با استفاده از آن ها خودروی خود را به اصطلاح تیون می کنیم، در ادامه مطلب لوازم برای تیونینگ خودرو را به دو بخش فنی و ظاهری و زیرمجوعه های آن ها تقسیم کرده ایم.

تجهیزات تیونینگ فنی

مهم ترین بخش تیونینگ یک خودرو بخش فنی آن است، این دسته بندی مواردی را شامل می شود که با استفاده از آن ها موارد فنی همچون موتور، سیستم تعلیق، بدنه، سیستم برقی و… را ارتقا میدهیم یا بهینه می کنیم، در واقع لازم است بدانید تیونینگ قوای فنی خودرو علوم بسیار وسیعی را شامل می شود و این موارد معمولا به دانش بالا و وسواس زیاد در انتخاب لوازم نیازمند است. وسایل تیونینگ قوای فنی انواع خودرو، به وفور در بازه های مختلف مصرفی و کیفیتی یافت می شوند. در ادامه مهمترین بخش های تیونینگ فنی را برایتان شرح میدهیم.

بخش موتور و انتقال قدرت

لوازم تیونینگ بخش موتور و انتقال قدرت طیف بسیار وسیعی از لوازم را شامل می شود که در جهت بهینه سازی یا ارتقاع موتور استفاده می شوند. شاید بتوان گفت حساس ترین و پرتوجه ترین بخش تیونینگ خودروهای شهری در ایران مربوط به این بخش است. در ادامه مثال هایی از این لوازم میزنیم.

ابزار تیونینگ موتور:

شامل لوازمیست که ما با استفاده درست از آن ها میتوانیم قدرت و بازدهی یا دوام موتور خودرا افزایش داده یا بهبود ببخشیم، بعنوان مثال: تعویض سیستم سوخت رسانی، تغییرات در تنفس یا سیستم اگزوز، تغییرات در خنک کاری موتور یا استفاده از لوازم درون موتوری متفاوت
با توجه به روند بازار و حرکت صنعت خودرو لوازم مورد نیاز تیونینگ این بخش را میتوان در انواع بازه کیفیتی و کاربری یافت کرد یا حتی ساخت.

 

دسته بندی های وبسایت کارگاه

لوازم برای تیونینگ گیربکس و بخش انتقال قدرت:

همزمان با افزایش توان موتور حتما نیازمند ارتقا دادن این بخش هستید. لوازم موجود برای تیونینگ گیربکس و انتقال نیرو شامل مواردی همانند گیربکس دست چین، میل گاردان یا دیفرانسیل متفاوت و با کیفیت تر، پلوس های محکم تر و یا مواردی از این دست را شامل می شود.

 

سیستم تعلیق و ترمز:

لوازم تیونیگ سیستم تعلیق لوازمی را شامل میشوند که از آنها برای بهبود پایداری،راحتی یا بهبود توانایی حرکتی خودرو استفاده میکنیم.این موارد هم نیازمند اطلاعات و آگاهی دقیق است که بطور مستقیم با توانایی های فنی و کاربرد خودرو در ارتباط است،بعنوان مثال تقریبا تمامی اجزای سیستم تعلیق یک خودرو که برای مسابقات دریفت ستاپ شده با نمونه کارخانه ای آن خودرو متفاوت است.

 

تیونینگ سیستم تعلیق:

شامل کمک فنرهای متفاوت، استفاده از طبق های متفاوت، میل تعادل های متفاوت یا حتی نصب ضربه گیر و تغییراتی از این دست می شوند که هرکدام مناسب ستاپ متفاوتی هستند. نقش کیفیت و انتخاب لوازم تیونینگ سیستم تعلیق و تنظیم را به هیچ وجه نباید دست کم گرفت چرا که تاثیر بسیار زیادی بر عملکرد و موارد مصرفی خودرو دارد

 

ابزار تیونینگ جهت تقویت سیستم ترمز:

سیستم ترمز از جمله موارد مهمی است که در صورت تقویت قوای فنی حتما باید به آن توجه کنیم لوازم افترمارکت مناسب جهت تقویت ترمز می تواند شامل تعویض بوستر ترمز با نمونه قوی تر، تعویض دیسک یا کالیپر ترمز یا استفاده از سیستم های کمک رانندگی مانند کنترل پایداری باشد، یک ستاپ درست و لوازم با کیفیت در این سیستم می تواند بسیار در توانایی های حرکتی خودرو اثر بگذارد.

 

وسایل تیونینگ جهت بهبود عملکرد سیستم برقی:

این موارد میتواند شامل تعویض تغییرات در ایسیو، تغییرات در سیستم جرقه زنی باطری و سیم کشی و… می شود جایگزینی چنین مواردی با نمونه های افترمارکت در صورت ارتقا خودرو بدلیل ارتباط بسیار نزدیک با دیگر بخش های خودرو امری اجتناب ناپدیر است.

محصولات پر فروش کارگاه

شمع ایریدیوم NGK 6418 کد BKR6EIX

۴۵۰,۰۰۰ تومانبه ازای یک عدد
0 روز 00 ساعت 00 دقیقه 00 ثانیه

شمع ایریدیوم NGK 2667 کد BKR7EIX

۴۶۰,۰۰۰ تومانبه ازای یک عدد
0 روز 00 ساعت 00 دقیقه 00 ثانیه

شمع ایریدیوم NGK 6619 کد LFR6AIX-11

۴۶۰,۰۰۰ تومانبه ازای یک عدد
0 روز 00 ساعت 00 دقیقه 00 ثانیه

شمع ایریدیوم NGK 2309 کد LFR7AIX

۴۶۰,۰۰۰ تومانبه ازای یک عدد
0 روز 00 ساعت 00 دقیقه 00 ثانیه

تیونینگ ظاهری خودرو

دیگر بخش لوازم تیونینگ خودرو بخش ظاهری ان است. تیونینگ ظاهری بسیار پر طرفدار تر از تیونینگ فنی در ایران بوده و است، چرا که از نظر لوازم موجود در بازار و افراد متخصص در این حوزه بسیار غنی است. ابزار تیونینگ ظاهری دو جنبه عملکردی و جنبه راحتی و تزئینی خودرو را شامل می شود که اگر بخواهیم از نظر دانایی مورد نیاز برای انجام آن ها را مقایسه کنیم بسیار با هم متفاوت اند و قطعا تغییرات ظاهری در جهت بهبود عملکرد نیازمند دانش بسیاز بالاتری است که در ادامه توضیح به توضیح این دو مورد میپردازیم.

 

تیونینگ مربوط به موارد تزئینی و بهبود تجربه سواری

این بخش مواردی را شامل می شود که شخص در آن به تغییر ظاهر خودرو براساس سلیقه خود یا سبک خاصی میپردازد. تیونینگ ظاهری هم بعنوان هنر و هم استفاده از نبوغ دنیای متفاوت خود را دارد. در ادامه به مجموعه های متفاوتی از لوازم مورد استفاده در تیونینگ ظاهری مرتبط میپردازیم.

 

لوازمی جهت بهبود تجربه رانندگی:

برای این موارد می توانیم به تقویت سیستم صوتی، تغییرات در داشبرد و فضای داخلی، نصب اپشن های متفاوت، صندلی های راحت تر و چیزهایی از این دست اشاره کنیم که در کشور ما بازار لوازم بسیار متنوعی دارد و ترکیب این بازار و نبوغ و سلیقه، شما می توانید از خودروی خود یک سواری بسیار بهتری دریافت کنید مخصوصا با در نظر گرفتن این مورد که بسیاری از خودرو های وطنی ما در این موارد از سمت کارخانه کمبود دارند.

 

لوازم برای تیونینگ ظاهری داخل و خارج کابین:

این دسته شامل مواردی مانند استفاده از نور پردازی یا نقاشی متفاوت بدنه، استفاده از بادی کیت هایی که جنبه تزئینی و چیزهایی از این دست است، همانطور که پیشتر گفتیم هدف آن انتقال حس بهتر یا سلیقه مالک خودرو یا پیروی از سبک خاصی از ماشین بازی است.

 

تیونینگ ظاهری در جهت بهبود عملکرد:

این لوازم تیونینگ شامل نصب لوازمی است که شخص در آن سعی در بهبود عملکرد ایرودینامیکی، بهبود ایمنی و موارد وابسته به آنها را دارد. معمولا لوازمی که برای این منظور ساخته می شوند پایه و اساس مهندسی و استاندارد را رعایت می کنند. برای مثال:

 

وسایل تیونینگ برای تغییرات در کابین و داشبرد:

استفاده از لوازم افترمارکتی مانند صندلی های اسپرت، فرمان یا داشبرد و تعویض آن ها با نمونه های کارخانه می تواند تاثیر مستقیمی بر رانندگی شما بگذارد، بعنوان مثال با استفاده از صندلی اسپرت که نسبت به نمونه کارخانه معمولا سفت تر و سطلی تر است شما در هنگام وضعیتهایی مانند پیچیدن یا شبیه به آن کمتر تحت تاثیر شتاب خودرو قرار میگیرید و می توانید تمرکز بهتری نسبت به جاده داشته باشید.

 

ابزار تیونینگ برای تغییرات بدنه:

این تغییرات معمولا با هدف بهبود بدنه خودرو برای موضوعاتی مانند ایرودینامیک و ایمنی آن است، این لوازم می تواند شامل کیت های بدنه، استفاده از رولبار و استفاده از باله ها باشد. اگر بخواهیم ساده ترین مثال این مورد را بزنیم میتوانیم به نصب باله یا اسپلیتر بر روی خودرو را بگوییم که نقش آن بهبود وضعیت ایرودینامیکی خودرو است.
البته نکته مهمی در این مورد وجود دارد که اکثرا لوارم تیونینگ ظاهری برای بدنه خودرو فقط جنبه تزئینی داشته و حتی شاید بر عملکر خودرو تاثیر منفی هم بگذارد به وفور میتوان در خیابان باله ها یا دفیوزرهایی دید که بهیج وجه اصولی نصب نشدند و از این نظر فقط تاثیر منفی بر خودرو می گذارند.

 

برترین محصولات دسته ی هدرز

سبد خرید